יש ילדים שאין להם כסף לרכוש מחשב: כאן נכנסים אייל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם לתמונה

יוקר המחייה במדינת ישראל משפיע על כל קצוות האוכלוסייה, אולם אם יש אוכלוסייה אחת שסובלת במיוחד היא ללא ספק ילדים ובני נוער אשר רשויות הרווחה הגדירו כבסיכון. בשנת 2020 ועם התפרצות נגיף הקורונה החליטה ממשלת ישראל להכניס את אזרחי המדינה לסגר, ובהתאם לכך גם לסגור את מוסדות הלימוד בפריסה ארצית. המעבר המהיר בין למידה המתבצעת בבית הספר לבין למידה המתבצעת באמצעות מחשב אומנם הובילה את מערכת החינוך לקדמה טכנולוגית פורצת דרך, אולם רבים מהילדים  ובני הנוער מצאו את עצמם מחוץ למערכת בעקבות המצב הכלכלי בבית אשר מקשה על רכישה של מחשב שעלותו זינקה בעשרות אחוזים במהלך תקופת הסגר. למרות הנכונות של מערכת החינוך לספק לאותם תלמידים מחשבים, רבים מהילדים לא הצליחו לקבל את המחשב ובכך התרחב באופן משמעותי הפערים בין ילדים שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולות לבין ילדים שמגיעים ממשפחות חזקות. עמותת אחינועם החליטה להיכנס לתמונה ולספק לאותם ילדים מחשבים, וזאת במסגרת קמפיין שהתבצע במהלך תקופת הקורונה ונמשך גם בימים אלו. היוזמה של העמותה הצליחה לסחוף אחריה מתנדבים רבים שראו בפעילות העמותה חלק בלתי נפרד מהסולידריות החברתית המזוהה כל כך עם מדינת ישראל. יש ילדים שאין להם כסף לרכוש מחשב, ובדיוק כאן נכנסים עמותת אדרעי לתמונה.

זיהוי מוקדם של משבר הקורונה וחלוקה של מחשבים

עמותת אחינועם אשר הוקמה ע"י איל אדרעי ואחיו רפי אדרעי חרטה על דגלה מיום הקמתה לספק לילדים ובני נוער הזדמנות שווה. על כן, העמותה הצליחה לזהות עוד בתחילת משבר הקורונה את הצורך הדחוף בחלוקה של מחשבים בעבור ילדים ובני נוער שידם אינם משגת, רובם מתגוררים באזורי הפרייפריה. כפי שאנחנו יודעים לומר היום, לקורונה הייתה משמעות הרסנית בכל הקשור להגדלת הפערים בין תלמידים וזאת בשל המעבר ללימודים מרוחק המתבצעים באמצעות מחשבים.

יש ילדים שאין להם כסף לרכוש מחשב: כאן נכנסים אייל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם לתמונה

מבצע חלוקה עצום לחלוקת מחשבים

מבצע חלוקת המחשבים הוכתר בהצלחה לאחר שאלפי מחשבים חולקו למשפחות שפנו לעמותה לטובת סיוע. ע"פ איל אדרעי עמותת אחינועם הוחלט כבר בתחילת המשבר על גיוס נרחב של מחשבים חדשים כמו ישנים לטובת חלוקה. למעשה מסביר רפי כי העמותה קיבלה אלפי פניות ממשפחות שילדיהן לא יכולים לקנות מחשבים ועל כן החליטה העמותה להרים את הכפפה ולגייס בעבורם מחשבים חדשים כמו גם ישנים לטובת חידוש וצמצום פערים. בקמפיין השתתפו אלפי אזרחים והעמותה פעלה בצמוד לרשויות, כל זאת מתוך מטרה לגשר על הפערים ולספק לכל ילד מחשב, כחלק מהבנה כי מדובר באלמנט חיוני במאה ה 21 ובעבור כל תלמיד שרוצה לפתח את עצמו ואת הפוטנציאל הגלום בו, בזכות שימוש באמצעי טכנולוגי פשוט אך אפקטיבי.

לסיכום, דרך קמפיין ממוקד וכן מוטיבציה רבה הצליחה עמותת אחינועם להתגבר על הפערים שנוצרו במערכת החינוך ולספק לכל ילד שזקוק לכך מחשב שנתרם באהבה גדולה. פעילי העמותה עברו מעיר לעיר וחילקו את המחשבים, כאשר גם היום פעולת העמותה לטובת גיוס נוסף של מחשבים. חשוב להבין כי מגפת הקורונה הייתה רק סממן לקראת עידן חדש במערכת החינוך, וזאת בשל ההבנה כי המחשבים ישמשו את התלמידים לא רק בכיתה אלא גם ללמידה מרחוק שממשיכה להתקיים גם לאחר החזרה לשגרה. בשל כך פעולת העמותה ביחד עם המתנדבים לטובת גיוס נוסף של מחשבים וכן פועלת מתוך מטרה לצמצם את אי השווין במדינת ישראל באמצעות שורה של פרויקטים המתבצעים באזורי הפריפרייה. הפעילות המבורכת של העמותה היא זו שהובילה לכך כי אף ילד לא נשאר מאחור, וכי משפחות שהיו זקוקות לסיוע קיבלו את המענה