סלי מזון, סיוע לילדים חולים ואימוץ חיילים בודדים: הכירו את עמותת עם אחד

עמותת עם אחד פועלת מזה שנים רבות לטובת יצירה של שותפות בין אנשים ולמען אנשים בחברה הישראלית, ותוך שימת דגש על מערך התנדבותי המבוסס על קבוצות של מתנדבים הפעולות בכל רחבי הארץ, במסגרת של יחידות סיוע. החזון של העמותה הוא לסייע לכל אזרח הזקוק לתמיכה, במסגרת של פעילות המתבצעת באמצעות יחידות סיוע. מהן יחידות הסיוע של העמותה וכיצד העמותה מצליחה ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית? להלן הפרטים.

חלוקה של סלי מזון

אחת המטרות המובהקות של עמותת עם אחד היא לספק מענה בעבור משפחות נזקקות, באמצעות תרומה המתבצעת על ידי חלוקה של סלי מזון למשפחות בכל רחבי הארץ. עם אחד חרטה על דגלה את דגל השיתופיות, ועל כן מערך המתנדבים פועל בפריסה ארצית, מתוך מטרה להבטיח כי אף משפחה לא תישאר רעבה. מדובר בפעילות ענפה המתבצעת לאורך שנים ארוכות וכזו שמצליחה לספק ביטחון תזונתי לאלפי משפחות בישראל, בהתנדבות מלאה. לצד החלוקה של סלים במצב שגרה וכן בחגים, מעניקה העמותה גם תלושי מזון.

אימוץ חיילים בודדים

במדינת ישראל מוגדרים אלפי חיילים כחיילים בודדים, בעקבות נסיבות חיים שהובילו לניתוק מבני המשפחה. לצערנו, חיילים בודדים חווים לא פעם תחושה של בדידות וניתוק, ולשם בדיוק נכנסת עמותת עם אחד המעניקה לחיילים מעטפת מלאה הכוללת איתור של משפחות מאמצות, סיוע כספי לצד פעילויות שנועדו לחזק אותם ולשלב אותם כחלק אינטגרלי מהחברה, לטובת הפגת הבדידות. לצד זה, העמותה גם מקדמת סיוע המתבצע גם לאחר סיום הפרק הצבאי והשתלבות באזרחות, בתמיכה מלאה המתבצעת בהתאמה אישית לצרכים של כל חייל או חיילת בודדים הזקוקים לכך.

 

 

תמיכה בנוער במצוקה

מרכז העשייה של עם אחד מבוסס על תוכניות רבות המתמקדות בתחום של נוער במצוקה. העמותה מקדמת ערכיות שנועדה לחזק את החוזק החברתי כמו גם האישי של בני נוער הנמצאים במצב של סיכון, כחלק מהבנה כי התגובות עלולות להקצין באופן משמעותי ולהשפיע על העתיד שלהם, בעקבות מתח שהם חווים. על כן, עמותת עם אחד מקדמת תוכניות שנועדו לסייע לבני נוער מכל רחבי הארץ להשיג את המטרות שלהם ולממש את הפוטנציאל, בליווי אישי מצד מתנדבים המעניקים מעטפת מקצועית הוליסטית שמצליחה ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית ואף לקדם את ההיבט החינוכי שנועד לחזק את בני הנוער, כדור העתיד של מדינת ישראל.

סיוע לזוגות צעירים

עמותת עם אחד תומכת בזוגות הצעירים באמצעות סיוע חד פעמי וכן סיוע ארוך טווח. מדובר ביחידה הפועלת לטובת חיזוק הזוגות הצעירים בהיבט הכלכלי באמצעות קבלת השכלה מתאימה וחינוך פיננסי, לצד סיוע ברכישה של מזון, וזאת בכפוף לשיתוף פעולה מלא המתבצע אל מול רשויות הרווחה. כחלק מהבנה כי יוקר המחייה וכן מחסור בחינוך פיננסי משפיע על קבלת ההחלטות של זוגות, החליטו בעמותה להרים את הכפפה ולהעניק סיוע, בהתנדבות מלאה.

לסיכום

הפעילות של עמותת עם אחד היא פעילות מבורכת שמצליחה ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית. עם ערכים של כבוד, נתינה וערכים חברתיים מובהקים שהופכים אותה לעמותה מובילה ובעלת השפעה חיובית על היכולת לחזק את החברה הישראלית על כל חלקיה, החל מקשישים ועד לחיילים בודדים. לקבלת מידע מורחב אודות הפעילות, מומלץ להיכנס לאתר הרשמי של עמותת עם אחד, שם אפשר לקרוא אודות הפעילות ואף לקחת חלק, כחלק מהבנה כי באמצעות תורמים פרטיים וכן קרנות מהארץ ומהעולם – הפעילות רק תגדל ותתרחב.