האם דיירים צריכים ייצוג משפטי בתהליך פינוי בינוי?

האם גם אתם נמצאים לקראת פרויקט פינוי בינוי? ובכן, אתם בטח יודעים שבקרוב מאד תעזבו את הדירה שבה אתם גרים ותעברו למגורים חלופיים שאחראי לספק לכם היזם. לאחר מכן אתם כמובן זכאים להטבות כמו דירה חדשה וגדולה יותר, שדרוג את הבניין שלכם ואפילו דירה נוספת בחלק מן המקרים. דיירים רבים מתלבטים האם יש צורך בייצוג משפטי מקצועי בשלב הזה, ובדיוק על זה אנחנו רוצים לדבר עכשיו ולהסביר למה זה משהו שממש לא כדאי להתפשר לגביו.

 

מחפשים עורך דין? אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר

מיד נסביר בדיוק למה אסור בתכלית האיסור לוותר על שירותים של עורך דין מקצועי בתהליכי פינוי בינוי, אבל גם אחרי שמבינים את זה, חשוב להבין שלא כל עורך דין שהוא מתאים למשימה. מדובר בתהליך מורכב למדי המצריך היכרות עם כל השחקנים המרכזיים, נחישות , סבלנות ויכולות תקשורת ועוד מגוון כלים שלא כדאי לוותר עליהם. בסופו של דבר, אם אתם עומדים לפני תהליך פינוי בינוי, אתם חייבים לוודא שהכל נעשה באופן מקצועי, שאתם מקבלים דיור חלופי ואת כל הפיצויים שמגיעים לכם. על כן, מומלץ לפנות לעו״ד התחדשות עירונית שיסייע לכם ויבטיח שכל האינטרסים שלכם מיוצגים על הצד הטוב ביותר. חשוב מאד לפנות אל עורך דין מקצועי, מנוסה וזמין כדי להבטיח תהליך חלק לכל אורך הדרך.

 

למה אסור לוותר על ייצוג משפטי מקצועי – 7 סיבות שחשוב להכיר

  • הגנה משפטית: דיירים חייבים עורך דין שיבטיח את זכויותיהם והאינטרסים לאורך כל התהליך. עורך דין יכול לעיין בהסכמי השכירות, לייעץ לגבי זכויות השוכר ולוודא עמידה בחוקי הדיור הרלוונטיים.
  • משא ומתן על חוזה: בעת ההתקשרות בהסכם פינוי בינוי, היירים ירוויחו בהחלט מעורך דין שינהל משא ומתן ויבדוק את תנאי החוזה בשמם. הצעד הזה יבטיח תנאים הוגנים ונוחים, הגנה מפני סעיפים נסתרים ובעיקר שמירה על האינטרסים.
  • יישוב סכסוכים: במקרה של סכסוכים או מחלוקות, עורך דין יעזור לא מעט ויוכל להציע הדרכה, גישור במשא ומתן וייצוג אינטרסים של הדיירים בהליכים משפטיים במידת הצורך.

 

 

  • סיום חוזה שכירות: אם דיירים שוכרים רוצים לסיים את הסכם השכירות שלהם בטרם עת, עורך דין יכול לעזור ולנהל משא ומתן לפשרה הוגנת עם בעל הדירה. עורך דין יעזור גם לספק הנחיות לגבי הליכי פינוי ולהגן על דיירים מפני פינוי לא חוקי.
  • הפרות של קוד דיור: תהליכי פינוי בינוי כוללים שיפוצים נרחבים שעלולים להוביל להפרות של חוקי דיור ותקנות. עורך דין יכול לעזור לדיירים לזהות ולטפל בכל הפרה, ולוודא שתנאי המגורים אכן עומדים בסטנדרטים החוקיים.
  • הקמת איגוד דיירים: לדיירים לקראת פרויקט פינוי בנוי מומלץ להקים אגודת דיירים כדי לגשת לתהליך ביחד ולהתנהל באופן משותף אל מול כלל הגורמים. עורך דין יכול לתת הדרכה בנושא לייעץ בעניין של ניסוח תקנון ולייעץ בנושאים משא ומתן קיבוצי וזכויות משפטיות.

 

מה קורה אם מחליטים להתנהל בלי עורך דין?

ברוב המקרים הדיירים יתקלו בלא מעט מחסומים במהלך הדרך שיהיה קשה להתגבר עליהם לבד. למרבה הצער יש גם לא מעט מקרים שבהם הקבלנים והיזמים לא עומדים בהתחייבויות שלהם אל מול בעלי הדירות ובהרבה מקרים גם הפיצוי שמוצע מלכתחילה הוא פשוט לא הוגן.

 

לסיכום

דיירים בבניין של פרויקט פינוי בינוי חייבים את העזרה של עורך דין מקצועי. אם גם אתם גרים בבניין כזה, דאגו לעצמכם לייצוג משפטי הולם בהקדם האפשרי.