מעורך דין פלילי ועד להתמחות בדיני עבודה – אלו התמחויות קיימות בעולם המשפטים?

אם יש שני דברים שכולם יודעים על תחום המשפטים, זה שהביקוש נחשב גבוה כבר שנים ושניתן להתמחות במגוון נישות. מכאן שאם מגיעים לרגע שבו מתלבטים לגבי ההתמחות הרצויה, מוזמנים לקבל תמונת מצב מקיפה, לצד הסבר מתומצת עבור כל אפשרות. כמו כן, אם מתלבטים יש להכניס למערך השיקולים דגשים שנוגעים לביקוש וליכולת להתקדם בסולם התפקידים, ואף רצוי להתחשב בהיתכנות למצוא באזור המגורים התמחות מתאימה. אז מה מתאים נקודתית עבורכם? מוזמנים לבחון את התמונה השלמה.

התמחות בתחום הפלילים

מדובר בתחום נרחב, משמעותי ומרתק. התמחות כעורך דין פלילי בין היתר מובילה להתמודד מול תרחישים שנחשבים קלים, כגון סחר בסמים, לצד פעולות שנחשבות יותר מורכבות, כגון ייצוג גנבים ורוצחים. כמו כן, מי שבוחר בכך לוקח חלק בשמירה על חברה תקינה, וזאת ע"י סיוע באכיפת התנהגויות פסולות. יש לקחת בחשבון שניתן לתפקד כקטגור שמייצג את התובע, או כסנגור שמסייע לייצג את הנאשם, כאשר מטעם התפקיד תידרשו להוכיח שהאדם שעומד למשפט אינו עומד מאחורי הפעולה שמיוחסת לו, או שהוא פעל מתוך הגנה עצמית (או שכלל לא היה מודע למעשיו). עוד נחדד שכיוון שמדובר בתחום שעשוי להוביל לתקופת מאסר ממושכת ואף להרחיק מהרחובות גופים מאיימים, מדובר בתפקיד חשוב ומשמעותי.

התמחות במשפט עסקי ומסחרי

מדובר בהתמחות שבה נוגעים בשלל נדבכים שלקוחים מעולם המסחר והעסקים. גם בתחום זה ניתן למצוא לא מעט עניין, בעיקר כאשר מייצגים עסקים שמבקשים לגדול, או להתנהל בדרך חוקית. מעבר לכך מסייעים למצוא דרכים עקיפות להשיג מענקים, לערוך חוזים, לדאוג לעסק באופן שוטף, להקים תאגיד וכדומה.

 

 

התמחות בדיני עבודה

מדובר בתחום שבו לא פעם זוכים לסייע לעובד הקטן להתמודד מול גופים גדולים. מכאן שעוסקים לא מעט ביחסים שבין עובד למעביד, בזכויות של העובד, בזכויות העסקה של נשים בהיריון, בזכויות של עובדים זרים, בחוקי פיטורים, בליטוש חוזי העסקה וכדומה.

התמחות בדיני נזיקין

תחום מרתק ומאוד מגוון שעוסק רבות בגרימת נזקים, אם במתכוון ואם כתוצאה מרשלנות. מכאן שניתן לעסוק לא מעט באירועי תקיפה, בתאונות, בהוצאת דיבה וכדומה. באופן כללי מי שייבחר להתמחות בתחום מסוג זה יעסוק לא מעט בכול מה שנוגע לתאונות עבודה, רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות בשטחים ציבוריים, התנהלות מול חברות הביטוח, נזקי רכוש, אחריות מקצועית, לשון הרע, נזקים בגין נזילות, הסגת גבול וכדומה. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלא מעט תביעות שנוגעות לביטוח לאומי גם כן מצריכות ייצוג של עו"ד שמתמחה בדיני נזיקין. למשל כשמדובר בתביעת מחלת מקצוע, בתביעת נכות כללית, או בתביעת עבודה.

התמחות בדיני מיסים

תחום שמצריך צלילה עמוקה לתוך עולמות של מיסים וחוקים. כאן מי שייבחר להתמחות בתחום יימצא שהוא מסייע לשלל אזרחים להתנהל מול רשויות המיסים ואף מול המדינה. מכאן שאם העלמת מס, סנקציות כלכליות, הלבנת הון, או זיוף חשבוניות נשמע לכם מושך ומרתק, בהחלט מדובר בכיוון מעניין, אם כי גם יש לא מעט נושאים יותר מתונים, כגון התעסקות עם הגשת דו"חות שנתיים, תכנון מס, הנחייה של עסקות מקרקעין וכדומה.

מעלים הילוך – בוחנים ומתייעצים

עתה כאשר האופציות מעט יותר ברורות, יש להבין שאין למהר לקבל החלטה. כן צריך לסמו וי ליד התחומים שיותר מושכים, אך מנקודה זו יש להעמיק את הבירור. רצוי לדבר עם עורכי דין שעוברים התמחויות בתחום ואף מומלץ לדבר עם עורכי דין שכבר עוסקים בתחום. חשוב לזכור שהרבה פעמים המציאות אינה דומה לדמיון, אם כי לעיתים היא טובה הרבה יותר. בהצלחה!