עובדים רק ברישיון: לא עוסקים בייעוץ משכנתאות לפני שמסיימים לימודים של יועץ משכנתא

אם גם לכם יש את הכישרון למצוא את העסקאות הכי שוות מול הבנקים, אתם יודעים לקרוא את המספרים ומבינים את כל המושגים והאותיות הקטנות וכבר יצא לכם לייעץ ללא מעט חברים ובני המשפחה לפני לקיחת משכנתא, כנראה שהמקצוע של ייעוץ משכנתאות מתאים לכם בהחלט. יחד עם זאת, אם אתם עושים זאת ללא הכשרה מתאימה, אתם חושפים את עצמכם ללא מעט בעיות והיום אנחנו כאן כדי לדבר על החשיבות של לימודים של המקצוע לפני עיסוק בתחום. בואו ננסה להבין מדוע חשוב ללמוד ייעוץ משכנתאות לפני שעוסקים בזה, איזה כלים זה יכול לתת לנו ומה בדיוק לומדים בקורסים של ייעוץ משכנתא.

למה חשוב ללמוד ייעוץ משכנתאות לפני שמתחילים לעבוד בזה?

אז כן, חשוב מאד להבין שהיום התחום של ייעוץ משכנתאות (ענף שנמצא ממש בחיתוליו וקיים קצת יותר מעשר שנים בסך הכל) הוא תחום פרוץ ולא מוסדר, כלומר שמבחינת החוק כל אחד יכול לעסוק בזה ללא הכשרה מיוחדת. מה שזה מביא אליו בפועל, הוא לא מעט מצבים בעייתיים. מצד אחד אפשר לראות יועצי משכנתא לא מנוסים שעושים לא מעט טעויות ובכך מאבדים לכוחות ופוגעים במוניטין של עצמם. מצד שני אפשר לראות את הלקוחות שנפגעים וחותמים על עסקאות משכנתא שלא מיטיבות עמם. על כן, הדבר המומלץ ביותר שצריך לעשות לפני שמתחילים הוא קורס בתחום, כזה שבו לומדים את כל רזי המקצוע ושנותן את כל הכלים לייעץ לאנשים בצורה בטוחה. מכאן בואו ננסה להבין בדיוק מהם היתרונות של קורס כזה ולמה הוא כל כך הכרחי.

מה לומדים בקורס ייעוץ משכנתאות?

אז ראשית צריך לומר שכיום הקורסים המקצועיים ביותר בתחום שניתן למצוא הם במכללת פסגות ואלו בלי ספק הקורסים שאנחנו ממליצים עליהם. מדובר בשתי קורסים שונים המתאימים לכל שלב ומידת ניסיון הכוללים חלקים נרחבים ביותר של פרקטיקה והתנסות. הקורסים מועברים על ידי מרצים מובילים בתחום וכוללים גם גישה למערכת לימודית אונליין מתקדמת ונוחה. ניתן ללמוד בסניפים השונים באופן פרונטלי או לבחור בקורס אונליין מלא מבלי שיש צורך לצאת מהבית.

 

 

קורס יועצי משכנתאות למתחילים

האפשרות הראשונה היא הקורס למתחילים שבו מקבלים כלים ראשוניים וידע כמו התנהלות מול הבנקים, מתן שירות לקהל הרחב של מבקשי המשכנתאות, איך להתחיל בקשה חדשה של משכנתא ואיך לבצע מיחזור משכנתא. בין הנושאים השונים הנלמדים בקורס – קריטריונים לקבלת משכנתא ופתרונות למסורבי משכנתא, תפקידו של יועץ המשכנתאות, ריבית ולוח סילוקין, מדד המחירים לצרכן, זכאות למשכנתא ומענקים, אסטרטגית השוואה בין הלוואות ועוד. הוא כולל 24 מפגשים באורך של 39 שעות בסך הכל.

קורס יועצי משכנתאות מתקדם

הקורס הזה הוא בעצם קורס ההמשך לבוגרי קורס המתחילים או לכאלו שמגיעים עם ניסיון קודם. הוא נקרא קורס מנהלי תיקי משכנתאות ונותן כלים מתקדמים בעולם המשכנתא ויכולת לנהל תיקים מורכבים וגדולים יותר. בין נושאי הלימוד השונים: כל לוחות הסילוקין, אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא, מיחזור משכנתא, בניית תיק משכנתא והליך חיתום בסיס, משכנתא חוץ בנקאית ועוד.

לסיכום, לא מתחילים לייעץ בלי הסמכה מקצועית

זכרו – התפקיד של יועצי המשכנתאות הוא תפקיד חשוב במיוחד שיכול להשפיע במידה רבה על החיים של הלקוחות לטובה ולרעה. לפני שלוקחים את האחריות הזאת חייבים להצטייד בכל הכלים, מה שאפשר לעשות רק דרך קורס מקצועי ומקיף של ייעוץ משכנתאות. אל תתפשרו בעניין הזה והירשמו לקורס בהקדם האפשרי.