חיילים – רוצים לעבוד בזמן השירות הצבאי? כך תוכלו לממש את זכותכם לאישור עבודה

השירות הצבאי הוא שירות אינטנסיבי מאוד אשר גובה מחיר כבד מצעירים אשר נאלצים להפסיק את העבודה, ולהשתלב במסגרת הצבאית, כל זאת כאשר הם נתונים תחת עומס כלכלי – בין אם מדובר במצוקה כלכלית של המשפחה או חיילים שאין להם תמיכה כלכלית מהבית, ונאלצים לפרנס את עצמם לבדם. כאשר לוקחים בחשבון כי המשכורת הצבאית נמוכה ואיננה מספיקה לקיום של אורח חיים בסיסי בעידן שבו יוקר המחייה מרים את ראשו, ניתן ואף רצוי לבחון את הזכות שלכם כחיילים לקבל היתר עבודה. מהו ההיתר הזה וכיצד ניתן להשיג אותו בשביל לעבוד בזמן השירות? כל הפרטים בסקירה הבאה.

היתר עבודה – כל מה שצריך לדעת

צבא הגנה לישראל אינו מאפשר לחיילים לבצע עבודה פרטית שלא במסגרת שירות החובה אך יחד עם זאת חיילים אשר נתונים תחת מצוקה סוציאלית או כלכלית באופן אישי או של בני משפחה זכאים לקבל החרגה אשר מבוססת על קבלת אישור עבודה במסגרת השירות הצבאי. שימו לב כי האישור הזה אינו מאפשר לכם לעבוד על חשבון זמן השירות הצבאי, אלא רק במקביל לשירות או במסגרת של חופשה מיוחדת המיועדת רק בעבור עבודה. על מנת לקבל היתר עבודה, נדרש לפנות למפקד האישי ולספק מסמכים אשר מפרטים את כל ההכנסות, וזאת מתוך מטרה להוכיח כי יש מצוקה כלכלית אשר מחייבת יציאה לשוק העבודה בזמן השירות הצבאי. אולם, צריך לקחת בחשבון כי ישנם גם מקרים שבהם לא נדרש להוכיח, אלא ניתן לבקש פטור בעבור חיילים שנמצאים ברמת פעילות א' ומעלה, חיילים המוגדרים בודדים, חיילי חובה שעברו את גיל 24, נהגי סיור, בני ישיבות או חיילים משוחררים שנמצאים כעת בחופשת שחרור, ורוצים להתחיל לעבוד כבר עכשיו.

על מנת לקבל את ההיתר נדרש כאמור לפנות למפקד ולאחר מכן לתאם פגישה עם משקית ת"ש אשר תסייע לכם לקבל את כל הפרטים אודות התהליך, כולל טפסים אותם אתם צריכים למלא, לצד פירוט הכנסות שלכם ושל בני המשפחה. לאחר שהבקשה נבחנת אצל הגורמים בכוח האדם, תקבלו את היתר העבודה חתום, כאשר צריך לדעת כי מדובר בהיתר אשר מוגבל בזמן.

 

 

קיבלתם היתר עבודה? זה הזמן למצוא את המשרה הבאה שלכם

אם קיבלתם היתר עבודה, עכשיו הגיע הזמן לייעל את תהליך חיפוש העבודה, וזאת באמצעות ניצול של פלטפורמה אינטרנטית בשם סחבק. מדובר בפורטל אינטרנטי ראשון מסוגו בישראל אשר מתמחה בתחום של משרות לצעירים מגיל התיכון ועד לסטודנטים, כאשר היתרון של האתר נובע בשל היכולת שלכם כחיילים אשר נמצאים בשירות סדיר לאתר בקלות ובמהירות עבודה לחיילים אשר מותאמת לצרכים שלכם, הן מבחינת המיקום של המשרה והן מבחינת היכולת להתאים את המשרה ללוח הזמנים שלכם כחיילים אשר נאלצים לעבוד בזמן השירות הצבאי. בכל יום עולות משרות חדשות לאתר, ועל כן מומלץ כבר ברגע שבו אתם מקבלים את ההיתר להיכנס לאתר ולהתחיל לפנות למעסיקים, כל זאת מתוך מטרה לאייש את המשרה ובהתאם לכך להוביל ליצירה של רצף תעסוקתי – גם בזמן השירות הצבאי.

לסיכום

היתר עבודה ניתן על ידי הצבא בעבור חיילים אשר מוכיחים כי הם נתונים תחת מצוקה כלכלית, בין אם מדובר בחיילים שמגיעים ממשפחות שסובלות מקושי כלכלי או חיילים בודדים אשר מכלכלים את עצמם. בסיום ההליך המתבצע אל מול גורמי הפיקוד, ניתן להתחיל ולחפש עבודה, דרך אתר סחבק המאגד משרות לחיילים, בפריסה ארצית.