אחרי אירועי גירוש ספרד הגיע הזמן לתיקון ההיסטורי: דרכון אירופאי

דרכון אירופאי

על אירועי גירוש ספרד שמעו כבר ישראלים רבים בהקשר של הוצאת דרכון פורטוגלי. מה זה אומר? בעצם, מאז שפורטוגל חוקקה את החוק שמאפשר לישראלים להוציא אזרחות פורטוגלית, כל עוד יוכיחו את הקשר שלהם ליהודים שגורשו במהלך אירועי גירוש ספרד, ישראלים רבים גילו עניין במדינה, הכירו אותם וביקשו לממש את זכותם לזכאות באמצעות אנשי מקצוע. אז מה זה אומר ואיך עושים את זה? אנחנו כאן כדי להסביר.

אירועי גירוש ספרד: אירועי היסטורי ששינה את חיי היהודים

בסוף המאה ה-15, החליט המלך פרדיננד השני לצד אשתו, המלכה איזבלה הראשונה, לחתום על צו שמורה על כל היהודים להתנצר או לצאת מגבולות המדינה. קומץ יהודים הסכימו בלית ברירה לשינוי, וחלקם החליטו להראות מצג שווא של התנצרות, כאשר בסתר הם עדיין קיימו את מצוות היהדות. אלו שלא הסכימו למצב, החליטו לעזוב את ספרד ועברו לפורטוגל. בהמשך, הגירוש חל גם על פורטוגל ורבים נאלצו למצוא בית חדש במדינות אחרות, כך נוצרו עוד קהילות יהודיות חדשות ברחבי העולם, כאשר היהודים נותקו ממקום הולדתם ונשללה מהם הזכות לחיות בארצם.

מה זה אומר היום?

כיום, פורטוגל מעוניינת לתקן את העוול שנגרם לאותם יהודים, ומאפשרת לצאצאים שלהם להגיש בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי, בליווי אסמכתאות שיוכיחו כי הם אכן הצאצאים שלהם. הדרכון הפורטוגלי הוא יתרון של ממש, ונותן הטבות והקלות רבות לכל מי שרוצה לצאת ולהיכנס מאירופה, לעבוד, ללמוד להתחתן בנישואים אזרחיים, או פשוט לבקר בכל מקום באירופה שבו יחפוץ. כל עוד התהליך נעשה באופן תקין, כל ישראלי שזכאי לדרכון יוכל לקבל אותו בתום תהליך שאורך כשנתיים. מידע נוסף על אודות אזרחות אירופאית ופרטים נוספים על הוצאת הדרכון תוכלו למצוא באתר Portugal passport המתמחה בתחום.

הוצאת הדרכון הפורטוגלי אפשרית, וזה לא מסובך כמו שחשבתם

אם אתם רוצים להוציא דרכון פורטוגלי, תצטרכו לפנות לאיש מקצוע שיעשה את זה בשבילכם. תוכלו כמובן לעשות את זה לבד, אבל מדובר בהליך בירוקרטי מעט סבוך שמי שלא מתמצא בו יוכל לעשות יותר נזק מתועלת. עורך דין מוסמך ומומחה מכיר את כל הנפשות הפועלות בתחום, את כל אנשי המקצוע הדרושים להשלמת המשימה, אנשי הקשר הרלוונטיים בקהילה היהודית ובממשלת פורטוגל וגם ברשויות בארץ. עורך דין טוב יבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, ללא הרבה מאמץ מצדכם.

כדאי לנצל את הזכות – ומהר

לאחרונה, החליטה ממשלת פורטוגל להקשיח את התנאים לקבלת הדרכון הפורטוגלי ולדרוש מינימום של שנתיים מגורים במדינה לצורך קבלת הדרכון. התנאי הזה הופך את התהליך לכדאי פחות עבור חלק מהישראלים ובעיקר כאלו שלא מעוניינים בהליך רילוקיישן מיידי, ולכן כדאי לממש את הזכאות בהקדם לפני שהחוק נכנס אל הפועל. חשוב לדעת שבחירת איש המקצוע קריטית לצורך הצלחת התהליך, ועל כן כדאי לבחור בעורך דין מומחה בתחום האזרחות הפורטוגלית כדי שהבקשה תעבור אל הגורמים הנכונים ותאושר.

אם אתם חושבים שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי, כדאי לפנות בהקדם לעורן דין מומחה שיידע להדריך אתכם בתהליך הסבוך. אל תתפתו לעשות את זה לבד כדי לחסוך בכסף, משום שזה עלול לעלות לכם בתקינות הבקשה ואף בדחייה. אל תשכחו לבדוק מבעוד מועד את רשימת שמות המשפחה לדרכון פורטוגלי, להשיג את כל המסמכים הרלוונטיים בהתאם להוראות ולהדרכתו של עורך הדין, וזכרו כי הסבלנות והנחישות תשתלם לכם כשהדרכון הנכסף יהיה בידכם. בהצלחה!