נצמדים לחוקים: האם עדיין יש חובת בידוד בחזרה מחו"ל?

מגפת הקורונה הובילה לפגיעה משמעותית בענפים רבים, כולל ענף התיירות. הסיבה לכך נובעת בעקבות היקפי תחלואה גבוהים אשר הובילו לסגירת השמיים ולהגבלות תנועה במדינות רבות, כולל בתאילנד. תאילנד הייתה בין המדינות הראשונות אשר החליטה לסגור את שעריה, כאשר לאחר התייצבות במספר החולים בעקבות מבצע חיסונים נרחב החלה הממשלה לאפשר לאזרחים זרים להיכנס למדינה, תחת הגבלות. אם אתם מתכננים לטוס בקרוב ליעד האקזוטי הזה, זה הזמן להבין מהן הזכויות והחובות של הטסים, והשבים לארץ.

תאילנד פותחת את שעריה – כל מה שצריך לדעת

לאחר שנתיים של מגפה כלל עולמית, תאילנד פותחת את שעריה ומאפשרת לאזרחים זרים כולל ישראלים להיכנס למדינה, ללא צורך בחובת בידוד. מידע על בידוד בתאילנד הוא מהותי לקראת תכנון של טיול, בייחוד על רקע הגבלות קשיחות של ממשלת תאילנד שהגבילה את מספר התיירים ואף חייבה בבידוד, מה שהוביל בסופו של דבר להיקפי תחלואה נמוכים מאוד ביחס למדינות אחרות במזרח, ואפילו בעולם. עד למאי 2022 הרשויות הקפידו לוודא כי כל תייר שרוצה להיכנס למדינה יהיה מחויב לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה ולאחריה, כאשר לאחר הנחיתה נדרש היה להיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית. נכון לעכשיו ההנחיה הזו בוטלה, גם בעבור מחוסנים וגם בעבור מי שלא התחסן. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי במסגרת ההליך לכניסה לתאילנד נדרש להוציא ויזת כניסה דרך האתר של שגרירות תאילנד בישראל. לאחר שסיימתם למלא את הפרטים האישיים שלכם, תידרשו למלא את פרטי הטיסה, תעודת התחסנות לצד אישור אודות רכישה של ביטוח בריאות המכסה גם מקרים של אשפוז בעקבות קורונה.

שימו לב כי גם ילדים פטורים מחובת בידוד, אולם חלק ממקומות הבילוי כמו גם האטרקציות מבקשות לבצע בדיקת קורונה מהירה. מדובר בזכות ולא בחובה, ובמידה ואתם לא מעוניינים אתם לא מחויבים לעשות זאת, אולם שימו לב כי ללא בדיקה לא תוכלו להיכנס לחלק מהמקומות התיירותיים בתאילנד. דרך המרכז למטייל תאילנד תוכלו לקבל מידע נוסף אודות ההנחיות העדכניות בתאילנד, כחלק מתכנון של טיול המתבצע ביחד עם בן או בת הזוג או ביחד עם המשפחה.

 

 

האם יש חובת בידוד בחזרה מתאילנד?

בדומה לממשלת תאילנד וממשלות נוספות ברחבי העולם, גם ממשלת ישראל החליטה לבטל את חובת הבידוד בעבור השבים מחו"ל. יחד עם זאת, שימו לב כי במידה ואתם סובלים מתסמינים של קורונה כמו למשל חום גבוה, צמרמורת, כאב ראש, בחילות ועוד נדרש להכניס את עצמכם לבידוד וכן לבצע בדיקת קורונה. במידה והבדיקה חיובית אתם צריכים להישאר בבית עד לקבלת תוצאה שלילית. מומלץ להתעדכן בהנחיות של משרד הבריאות, כל זאת מתוך מטרה להישאר עם אצבע על הדופק, גם לפני הטיסה וגם לאחריה.

לסיכום

עם פרוץ מגפת הקורונה תאילנד הייתה בין המדינות הראשונות אשר החליטו לחוקק חוקים בנוגע לחובת בידוד וביצוע של בדיקות קורונה, כל זאת מתוך מטרה להפחית את היקף התחלואה במדינה. המהלך של תאילנד עבד והיא בין המדינות הבודדות בעולם שהצליחה להתגבר על המגפה ולשמור על אורח חיים נורמטיבי כלל האפשר בעבור התיריים. אם לאחר מבצע החיסונים נדרש היה להגיע לתאילנד ולהיכנס לבידוד וגם בחזרה לארץ, כעת החובה הזו בוטלה גם כאן בישראל וגם בתאילנד, מה שמאפשר לכם לטוס בראש שקט ובידיעה כי תוכלו להמשיך את שגרת החיים, מבלי לחוות פגיעה שנוצרת בעקבות החובה להיכנס  לבידוד ובהתאם לכך לפספס ימי עבודה, על חשבונכם.