דו"ח מס שנתי: מה זה ומי צריך להגיש אותו?

דוח שנתי למס הכנסה מוגש אחת לשנה והוא כולל בתוכו את כל ההכנסות של התא המשפחתי שלכם, לגבי השנה. שנת המס מתחילה ב-1.1 ומסתיימת ב-31.12, כאשר בתום פרק של מספר חודשים נדרש למלא את הדו"ח. הגשה של הדו"ח היא רלוונטית בעבור ציבור העצמאיים אבל גם בעבור שכירים שיש להם מקורות הכנסה נוספים, כמו  למשל כתוצאה מהשקעה בשוק ההון או עבודה נוספת. במידה וההכנסות שלכם עלו על סכום של כ-650,000 ₪, אתם צריכים להגיש את הדוח השנתי בזמן. מה כולל הדוח השנתי וכיצד תוכלו להגיש אותו באופן קל ואפילו פשוט? להלן הפרטים.

הגשת דוח שנתי – כל מה שצריך לדעת

דוח שנתי הוא למעשה דוח של רווח והפסד אותו מגישים לרשות המיסים. את הדוח מגישים מדי שנה, והוא מרכז את כל המידע על שנת הכספים שחלפה, החל מהראשון לינואר ועד ה 31 לדצמבר, כאשר על בסיס הנתונים מס הכנסה מחשב את התשלום הסופי אותו אתם נדרשים בתום שנת המס. במידה ואתם שכירים ויש לכם הכנסה שגבוהה מעל ל-650,000 ₪, אתם נדרשים למלא ולהגיש את הדוח.. בדוח צריך לפרט את כל ההכנסות של הרווחים וההפסדים לצד דיווח על הפקדות סוציאליות כמו למשל ביטוח חיים, פנסיות, קרנות השתלמות וכן לדווח על ניכויים וזיכויים שמגיעים לכם בהתאם לנקודות הזיכוי. החדשות הטובות הן שהפרוצדורה הבירוקרטית להגשת הדוח יכולה להתבצע באופן קל ואפילו קל, כל זאת בזכות האפשרות לבצע מילוי דוח מס שנתי מהבית באתר QTAX המגיש בשמכם את הדוח. הפלטפורמה הזו היא פלטפורמה ראשונה מסוגה בישראל אשר מאפשרת לציבור השכירים לקבל שירות אונליין, כל זאת מתוך הבנה כי מדובר בחלק בלתי נפרד מהנוחות המתבקשת בהליך כמו למשל הגשת דוח.

מי שמנהל את האתר הוא אחד ממשרדי ראיית החשבון המובילים בענף, אשר הבינו כי לציבור השכירים שמרווחים במהלך השנה סכומים גבוהים אין את הזמן או את הרצון ליצור קשר עם רואה חשבון בשביל לבצע את ההליך. כאשר לוקחים בחשבון כי כל תהליך מילוי השאלון צריך להתבצע בצורה מקצועית ובשקיפות מלאה, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם להגיש את הדו"ח ובהתאם לכך לחסוך לא מעט זמן ומאמץ.

 

 

קדמה טכנולוגית פורצת דרך בעבור ציבור השכירים

את הקדמה הטכנולוגית אפשר לראות בכל תחום בחיים, כולל תחום בירוקרטי כמו למשל הגשת דוח. צריך להבין כי  במידה ואתם מדווחים בעצמכם, שימו לב כי הדיווח הוא עד ה-31 לאפריל, אולם במידה ואתם לא מספיקים בזמן אתם יכולים לפנות מראש למס הכנסה ולבקש אורכה. במקום לסחוב את התהליך ולהרגיש שאתם תקועים במקום, עכשיו זה הזמן להיכנס לאתר ובכך להצטרף לאלפי שכירים אשר מבצעים את התהליך של הגשת הדוח באופן מהיר, יעיל ובליווי מקצועי. בשביל להשלים את ההליך הזה צריך לשים לב כי אתם מעניקים ייפוי כוח המאפשר לנציגי האתר לבחון את הדוח ובהתאם לכך גם לשלוח אותו בשמכם למס הכנסה, ובכך לסיים את התהליך על הצד הטוב והמקצועי ביותר.

לסיכום

הגשת דוח שנתי הוא חלק בלתי נפרד מהחובה של כל שכיר מעל גיל 18 אשר מרוויח מעל ל-650,000 ₪ לדווח אודות ההכנסות, ובהתאם לכך לבצע תיאום מס ואף לקבל החזר מס, בהתאם להוכחת זכאות. אם גם אתם רוצים להצטרף למהפכה, עכשיו זה הזמן להיכנס לאתר, למלא את הפרטים ולחזור לשגרת החיים עם ידיעה ברורה כי אתם עומדים ברזי החוק ומבצעים את התהליך באופן נגיש ומהיר.