כל מה שצריך לדעת לפני שלוקחים משכנתא: פונים ל"חכם משכנתאות"

אם לא היה לכם פשוט להחליט היכן להקים בית, אל תטעו שיהיה לכם פשוט להחליט באלו תנאי משכנתא לבחור. משכנתא היא ללא ספק אחת ההלוואות היותר גדולות שייצא לכם לקחת. משכנתא תשפיע באופן ישיר על העובר ושב ובמקביל תשפיע על שלוות הנפש שלכם ועל היכולת להוציא כסף עבור צרכים נוספים. מכאן שאם לא רוצים לחיות בחרדה, אם לא רוצים לחוש חנוקים, אם לא רוצים לוותר על הנכס המושלם שמיועד לרכישה ואם לא רוצים לשלם לבנק סכומי עתק רק בשל ריבית שאינה הגיונית, בהחלט יש טעם לעצור להבין כיצד נכון לקחת משכנתא. לחברת חכם משכנתאות יש מספר טיפים מובילים עבורכם – מוזמנים לחסוך כסף והרבה!

נקודת פתיחה – סכום הלוואה

לעיתים יש לדעת להרפות ולשנות טקטיקה. לעיתים יש להבין בהקדם הניתן האם הנכס הרצוי יקר מדי עבורכם, ופשוט למצוא נכס זול יותר שבתנאי המשכנתא שלו תוכלו לעמוד טוב יותר. ללא חששות וללא קשיים מיותרים. חברת חכם משכנתאות מסייעת להבין איזה סכום משכנתא הגיוני לקחת, וזאת ע"י בדיקה מעמיקה של היכולת הכלכלית. מבקשים להבין איזה סכום נכון עבורכם לקחת? הגיע הזמן לעשות סדר בניירת! הרעיון הוא לאסוף ניירת שנוגעת לדפי חשבון, למקורות מימון, להלוואות שקיימות ברקע, לחוזים מסחריים וכדומה. במקביל, יש לבחון האם קיימים ברקע נכסים מניבים, משכורות, השקעה בניירות ערך, ירושה שאמורה להיכנס, חובות שנדרשים להחזיר, סיוע מטעם המדינה (בהתאם לכמות הילדים מתחת לגיל 18) וכדומה. שנסכם עד פה? עידו עוז, מנכ"ל החברה, נוהג לחדד שככול שהבדיקה יותר מעמיקה, כך המסקנה שנוגעת לגובה המשכנתא הרצויה יותר ממוקדת – יותר כלכלית.

הוצאות משניות וריבית

כידוע, כמו בכל תהליך, כך גם פה יש לא מעט הוצאות משניות. אז נכון שכמה אלפי שקלים בודדים מהווים סכום זניח לעומת הערך של הבית, אך עדיין חשוב להבין מראש כמה יעלה כל הסיפור. אי לכך נציין שיש לשלם לשמאי, יש לשלם עבור ביטוח משכנתא, יש לשלם לעו"ד, ייתכן שיש לשלם עבור שיפוצים וכדומה. חברת חכם משכנתאות מסייעת להבין אלו הוצאות משלימות מחכות מעבר לפינה, וזאת בהתאם לאופי הרכישה. מעבר לכך, החברה מסייעת למצוא את תמהיל ההלוואה הנכון ביותר עבורכם. ייתכן שעדיף להתבסס על מסלול מבוסס פריים וייתכן שנכון להתמקד במסלול אחר. איך שלא תהפכו את זה, סיוע מקצועי הכרחי.

 

 

חשיבות ייעוץ נטול אינטרסים

ציינו שאין מנוס מלקבל סיוע מקצועי, אך פה נחדד שאין להשוות בין סיוע של יועץ בנקאי, לבין סיוע של יועץ פרטי. עידו עוז, מנכל חכם משכנתאות, חסר אינטרס. אינו מרוויח מהפנייה לסניף כזה או אחר – מעניק סיוע נטול אינטרסים אישיים. מעבר לכך, עידו עוז בקיא בתחום ליווי לקיחת משכנתא לאורך 8 שנים, ועל כן מחזיק בקשרים רבים ואף יודע לאיזה סניף מוטב להפנות בכול סיטואציה. באופן שכזה ניתן להבטיח שהסיוע שמקבלים יהיה כמה שיותר אידאלי, יחסוך כמה שיותר כסף ויציע תנאים כמה שיותר שווים ונוחים.

כללי אצבע

למרות שתחום המשכנתאות כה גמיש ומגוון, עדיין ניתן למצוא מספר כללי אצבע. עידו עוז נוהג לומר שאין לקחת משכנתא שגבוהה מ25% מסך ההכנסה הפנויה ומעודד לקחת את סכום ההלוואה הנמוך ביותר. כמו כן, עוז מסביר שגם לאחר שלוקחים משכנתא ניתן להטיב את התנאים, ולו באמצעות מחזור משכנתא, או באמצעות הקפאת תשלומים בתקופה לחוצה. לסיכום נציין שלקיחת משכנתא היא תורה שלמה, ועל כן אם נבקש לבחור טיפ אחד, נציין שיש לפנות בהקדם הניתן ליועץ משכנתאות מנוסה, בעל רזומה מדהים, בעל ניסיון עשיר ובעל רצון כנה לסייע בשלב כה חשוב בחיים. בהצלחה!