רוכשים זכות במקרקעין: מהו מס רכישה ומי זכאי לפטור מתשלומו?

החלטה לגבי השקעה בשוק הנדל"ן מחייבת נקיטת צעדים אשר נועדו להבטיח כי בסופו של דבר, העסקה אשר עליה אתם חותמים תהיה משתלמת ובעלת פוטנציאל לעתיד, בין אם מדובר ברכישה של נכס נדל"ן לטובת מגורים לטווח הרחוק ובוודאי כאשר מדובר בדירה להשקעה. אם אתם בדיוק מתכננים את הצעדים הבאים שלכם לטובת רכישה של נכס, חשוב להכיר את הנדבך של מס הרכישה אשר משפיע באופן ישיר על אופן ביצוע העסקה. מהו מס רכישה ומי יכול לקבל פטור מתשלום? כל הפרטים בסקירה הבאה.

מס רכישה – כל מה שצריך לדעת

כל מי שרוכש נכס מקרקעין מחויב לשלם מס, בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין 1963. שיעור המס נקבע בהתאם למדרגות המס הקבועות בחוק, כאשר את המס משלמים בעת ביצוע הרכישה, ולא בזמן שמוכרים את הנכס. חשוב להבין כי תשלום של מס בעבור רכישה של דירה הוא גבוה יותר בעבור מי שיש לו כבר נכסים הרשומים על שמו במקרקעין, ואילו מדובר בדירה ראשונה, ניתן לקבל פטור עד תקרה מסוימת. מדרגות המס במדינת ישראל נקבעו בהתאם להחלטות של רשות המיסים והן כוללות מדרגה ראשונה עם שיעור מס בגובה של כ-0%, מדרגה שנייה בשיעור – 3.5%, מדרגה שלישית 5%, מדרגה רביעית 8% והמדרגה האחרונה היא הגבוהה ביותר ועומדת על כ-10%. קורס נדל"ן יכול להועיל מאוד למשקיעים אשר רוצים להבין לעומק כיצד מתבצע החישוב של מדרגות המס ומהו התשלום הצפוי, וזאת מתוך מטרה לבדוק את הזכויות המגיעות לכם ובהתאם לכך גם לנצל אותן, במידה ואתם למשל רוכשים דירה ראשונה ופטורים מתשלום מס.

מאחר ושוק הנדל"ן במדינת ישראל חווה תנודות משמעותיות מבחינת המחירים כמו גם יכולת להתעדכן אודות שינוי מדרגות המס, כאשר שיעור העלייה נקבע בהתאם לשיעור עליית מדד שירות הדיור. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם אפשר לקבל פטור מתשלום מס, ובשל כך קורס אשר מתמקד בתחום הזה הוא בעל חשיבות בעבור כל משקיע אשר מעוניין להעמיק את הידע, ולקבל החלטות מושכלות, רגע לפני השקעה כמו זו.

 

 

קורס נדל"ן – אופציה נהדרת בעבור כל משקיע

לתשלום המס יש חשיבות מאחר והוא משפיע באופן ישיר על התשלומים אותם תידרשו לשלם בעקבות רכישה של נכס מגורים ורישום זכות במקרקעין, ועל כן גם אם יש לכם ניסיון קודם בתחום השקעות הנדל"ן או שאתם רוצים לקפוץ למים, אין ספק כי מדובר בקורס אשר יכול מאוד לסייע להבין את התמונה המלאה, רגע לפני שאתם חותמים על עסקה כמו זו. היתרון של הקורס נובע בין היתר בשל היכולת ללמוד ממומחים ומשקיעים את רזי התחום ולהעמיק את הידע בנושאים חשובים כמו למשל זכויות מקרקעין, לצד ליווי מקצועי המתבצע לכל אורך הדרך. נוסף לזה, במסגרת הקורס תקבלו את היכולת להבין באילו מקרים ניתן לקבל פטור מתשלום, כמו למשל במקרה של מכירת דירה בפרק זמן של 18 חודשים מיום הרכישה של הדירה השנייה.

לסיכום

קורס נדל"ן מהווה הזדמנות נהדרת בעבור קהל המשקיעים להעמיק את הידע שלכם בתחום הנדל"ן, בייחוד על רקע ההבנה כי מדובר בתחום דינאמי אשר חווה שינויים משמעותיים גם מבחינת מידיניות המיסוי אשר משפיעה באופן ישיר על אופן קבלת ההחלטות. באתר מיי ליסט תוכלו לקבל מידע מורחב אודות קורסים שיכולים להתאים למשקיעים חדשים כמו גם ותיקים, כל זאת לטובת יצירה של מעטפת מקצועית אשר תסייע לכם  למצות את הזכויות המגיעות לכם.